what is your digital business model مدل کسب و کار دیجیتالی شما چیست؟

تحول دیجیتالی؛ شاید با شنیدن این عبارت، پیشرفت و نوآوری در فناوری به ذهن بیاید، ولی در واقع تحول دیجیتالی بیشتر دربارۀ تغییر و تحول است و به «اما» و «اگر» بستگی ندارد، بلکه زمان و چگونگی آن مهم است.

در اقتصاد دیجیتالی که اکنون پیش روی ماست، بنگاه‌های زیادی به موفقیت نخواهند رسید، چون صرفاً شیوه‌های مدیریتی‌ای که به موفقیت‌های گذشته منجر شده است را کمی اصلاح می‌کنند. بنگاه‌های بزرگ‌تر به سبب داشتنِ پایگاه مشتری بزرگ‌تر، سودهای چرب و نرم و تجربۀ مشتری‌های جورواجور، بیشتر هدف فروپاشی دیجیتالی قرار می‌گیرند. تمام کسب و کارها برای رشد و بالیدن در جهانی دیجیتالی شده نیاز دارند تا خود را بازآفرینی کنند و سازمان‌های خود شامل مدل کسب و کار، افراد، ساختارها، شایستگی‌های کلیدی و فرهنگ را به کل تغییر دهند. خلاصه اینکه، روابط شما با مشتریان به خلق روش‌های دیجیتالی جدید برای تعامل آن‌ها با شرکت شما بستگی دارد. بی‌تردید انقلاب دیجیتالی عملاً در حال متلاشی کردن تمام صنایع است.

درخواست‌های دیجیتالی شدن در صنایع دیگر نیز در حال افزایش است. خبرهای دنیای کسب و کار پر از این نمونه‌هاست از اوبر (متلاشی کردن تاکسی‌ها) و ایر بی‌ان‌بی (متلاشی کردن هتل‌ها) تا متلاشی کردن خرده‌فروشان تمامی اقلام از سوی آمازون و واکنش‌های منفی حاصل از آن.

با توجه به میزان آشفتگی‌ای که فروپاشی دیجیتالی برای تمام کسب و کارها ایجاد کرده است، دیجیتالی شدن دیگر یک انتخاب محسوب نمی‌شود، بلکه یک ضرورت کسب و کاری است. زمان آن رسیده تا شرکت‌ها تهدیدها را ارزیابی کنند، فرصت‌ها را دریابند، و خلق گزینه‌های کسب و کار جدید برای آینده را آغاز کنند.

این کتاب یک زبان و چارچوب مدل دیجیتال کسب و کار ساده، اما قدرتمند را معرفی می‌کند تا به مدیران ارشد در تفکر دربارۀ محیط رقابتی خود در عصر دیجیتال کمک کند. این چارچوب رهبران را قادر می‌سازد تا دریابند که در کجای سفر دیجیتال خود هستند و کجا باید بروند و کدام شیوۀ بهینه آن‌ها را به مقصدشان خواهد رساند. این چارچوب و اطلاعات کتاب از طریق مطالعۀ نقش‌آفرینان مالی برتر و استفاده از تحقیقات میدانی پنج‌ساله، آموزش مدیران ارشد، جلسات و کارگاه‌ها و مشاوره‌ها به دست آمده است. به علاوه، پنجاه شرکت از طریق مصاحبه‌های شخصی و بیش از هزار شرکت از طریق داده‌های نظرسنجی جمع‌آوری‌شده طی ۶ نظرسنجی، مورد مطالعه قرار گرفته‌اند.
کتاب «مدل کسب وکار دیجیتال شما چیست؟» پس از دریافت حق کپی رایت آن از ناشر اصلی، توسط نشر برآیند ترجمه شده است و به زودی در اختیار شما همراهان گرامی قرار می‌گیرد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  عضویت  
مطلع شدن از
فهرست