کتاب Bad Blood منتشر می‌شود!

خون نحس

کتاب «خون نحس» که حق کپی‌رایت آن توسط انتشارات برآیند گرفته شده است، اسفند ماه به بازار عرضه می‌شود.

خون نحس، برندۀ جایزۀ کتاب فایننشال‌تایمز و مک‌کینزی است که در لیست پرفروش‌های نیویورک‌تایمز قرار دارد؛ واشنگتن پست، تایم، فورچون و بلومبرگ هم آن‌ را در فهرست بهترین‌های سال ۲۰۱۸ قرار داده‌اند. جان کریرو، نویسندۀ کتاب تا به حال دو بار برندۀ جایزۀ پولیتزر شده و برای این کتاب هم سه جایزه دریافت کرده است.

کتاب از استارت‌آپی می‌گوید که سال ۲۰۰۳ با هدف تغییر بنیادین آزمایش خون آغاز به کار کرد. الیزابت هولمز، بنیان‌گذار آن دو دغدغه داشت: تغییر دنیا و درآمد! ۱۰ سال بعد، یعنی در سال ۲۰۱۳، ارزش این استارت‌آپ به بیش از ۱۰ میلیارد دلار ‌رسید. برای مقایسه باید بگویم که ارزش اوبر در آن سال سه و نیم میلیارد و ارزش اسپاتیفای چهار میلیارد دلار برآورد شده بود. ترانوس از همه پیشی گرفته بود. در سال ۲۰۱۵، تعداد کارمندان شرکت به بیش از ۸۰۰ نفر رسید. بزرگترین استاد دانشکده شیمی استنفورد مشاور هیئت مدیره بود و نام‌هایی مانند هنری کسینجر، جورج شولتز و جیمز متیس عضو هیئت‌مدیره بودند؛ اما ناگهان در سال ۲۰۱۷، تقریبا تمام ۹۰۰ میلیون دلار سرمایه جذب شده، صرف هزینه‌های دادگاه شد. در سال ۲۰۱۸، یک میلیون آزمایش‌ باطل یا تصحیح شده و برای ترانوس تقریبا هیچ چیزی باقی نماند. همان مجلاتی که روزها به دنبال مصاحبه با الیزابت و اخبار ترانوس بودند حالا با همان شدت خبرهای دادگاه را پوشش می‌دهند. دادگاه‌ها هنوز در جریان است و امکان حبس طولانی برای الیزابت هولمز وجود دارد.

خون نحس، داستان واقعی تبدیل شدن یک آرمان زیبا به یک دروغ بزرگ است. داستان این که چگونه ارزش‌آفرینی جایش را به اعتبار شخصی یک نفر می‌دهد. جان کریرو، خبرنگار وال‌استریت ژورنال که گزارش‌هایش یکی از اصلی‌ترین دلایل سقوط ترانوس است در این کتاب از درون ماجرا، چگونگی سقوط ترانوس را به نمایش می‌کشد.

این کتاب پس از گرفتن حق کپی رایت از ناشر اصلی، توسط نشر برآیند ناشر تخصصی  کتاب‌های حوزۀ کسب وکار‌های آنلاین، در دست چاپ است و به زودی منتشر می‌شود.

0 0 vote
Article Rating
عضویت
مطلع شدن از
guest
0 نظرات...
Inline Feedbacks
View all comments
فهرست