کتاب جعبه‌ابزار کارآفرینی

 

نویسنده: علی خادم‌الرضا        تیراژ : ۱۰۰۰

انتشارات: برآیند                 قیمت : ۴۲۰۰۰ تومان

قطع : وزیری                     پاییز ۹۹

نوبت چاپ: اول                 تعداد صفحات: ۱۶۰

شابک : ۰-۵۹-۶۴۶۶-۶۰۰-۹۷۸

 

میتوانید کتاب را طریق فروشگاه‌های زیر خریداری کنید

زمان شناخت و بررسی محیط کسب‌وکار، امروز است

نخستین نیاز و گام اساسی برای راه‌اندازی و یا مدیریت موفق یک کسب‌وکار، شناخت دقیق و مؤثر از محیط پیرامون است. باتوجه به این شناخت است که می‌توانیم استراتژی‌ها، برنامه‌ها و امور اجرایی را به‌درستی تدوین کرده، به آن‌ها عمل کنیم و موفقیت‌های بزرگی به‌دست آوریم. بدون شناخت محیط، راه‌اندازی یک کسب‌وکار نوپا یک اشتباه بزرگ و پرخطر است، حتی شرکت‌هایی که از قبل وجود داشته‌اند، اگر تغییرات محیط کسب‌وکار را درک نکنند و خود را با این تغییرات وفق ندهند، محکوم به نابودی هستند.

آقای علی خادم‌الرضا، نویسندۀ کتاب جعبه‌ابزار کارآفرینی معتقد است، برخلاف نظر عموم مردم، اکنون و همین شرایط موجود کشور نیز زمان مناسبی برای راه‌اندازی و توسعۀ کسب‌وکار شما است. عموما دوره‌های بحران اقتصادی، بهترین فیلتر برای جداکردن کسب‌وکارهای ضعیف و معمولی از کسب‌وکارهای عالی هستند. همچنین شرایط سخت اقتصادی فرصت‌های بسیار بکر و عالی برای بهره‌برداری کارآفرینان هوشمند فراهم می‌کند.

در این میان کسانی که از تغییرات شرایط و راهکارهای نوین موفقیت در کسب‌وکار آگاهی ندارند، برای توجیه نتایج ضعیف خود از انواع مشکلات و موانع بیرونی نام می‌برند، اما در همین شرایط و همین بازار، کارآفرینان و مدیران کسب‌وکار هوشمندی وجود دارند که دائماً در حال گسترش کسب‌وکارشان هستند و در نهایتِ موفقیت و بهره‌مندی قرار دارند.

مهم‌ترین تفاوت این دو دسته در آگاهی از نکات کلیدی موفقیت برای کسب‌وکارهای امروزی و به‌کارگیری آن‌هاست. هدف کتاب جعبه ابزار کارآفرینی نیز معرفی و آموزش همین نکات کلیدی موفقیت کسب‌وکارها در شرایط امروزی است.

این کتاب شامل مهم‌ترین، کاربردی‌ترین و اثربخش‌ترین ایده‌ها و نکاتی است که هر کارآفرین و صاحب کسب‌وکار باید آن‌ها را بداند و به‌کار بگیرد. به جرات می‌توانم بگویم که این کتاب عصاره و جوهرۀ کارآفرینی و مدیریت کسب‌وکار موفق را در اختیار شما قرار می‌دهد. زمانی این موضوع را متوجه می‌شوید که حداقل یکصد کتاب در حوزه‌های مختلف کسب‌وکار مطالعه کنید و بتوانید با نگاه جامع به مقایسه بپردازید و نکات این کتاب را متناسب با کسب‌وکار خود به کار ببرید و نتیجۀ آن را مشاهده کنید.

کتاب جعبه ابزار کارآفرینی به تنهایی بیش از یک دورۀ کامل MBA محتوای آموزشی و راهکارهای عملی به شما ارائه می‌دهد. محتوای این کتاب علاوه بر اینکه نتیجۀ سال‌ها تجربۀ فعالیت‌های حرفه‌ای، آموزشی و مشاوره‌ای نویسنده کتاب بوده است، مجموعه‌ای از اساسی‌ترین دیدگاه‌های بیش از ۶۰ منبع دست اول در حوزه‌های کارآفرینی، کسب‌وکار، بازاریابی و توسعۀ شخصی است.

این کتاب شامل هشت فصل دربارۀ موضوعات موردنیاز کارآفرینان است. مطالعۀ هر یک از این فصل‌ها می‌تواند به شما بیشتر از مطالعۀ چندین کتاب دربارۀ موضوع مشخص آن فصل، ایده و نکتۀ کاربردی ارائه دهد.

در فصل اول به بررسی و تحلیل شرایط جدید محیط کسب‌وکار پرداخته شده است. این تحلیل محیط با رویکردی کاملاً متفاوت با تحلیل‌های آشنا، مانند جداول PETSEL ،SWOT و … انجام شده است. در اینجا چندین نگاه اجتماعی، تاریخی، فناوری، علمی و اقتصادیِ به‌ظاهر متفاوت با هم ترکیب می‌شوند، اما در نتیجه‌گیری فصل اول تمام نکاتِ مطر ح‌ شده، کلیت یکپارچه می‌یابند و به این ترتیب، ویژگی‌های کسب‌وکارهای موفق امروزی بیان می‌شود.

در فصل دوم تعریف کاملی از کارآفرینی و اجزای اساسی آن، ویژگی‌های کارآفرینی و کارآفرینان موفق و همینطور مراحل راه‌اندازی کسب‌وکار جدید ارائه شده است.

در فصل سوم تعریف کسب‌وکار نوین با نگاهی یکپارچه به‌عنوان یک «سیستم» ارائه می‌شود. در ادامۀ آن نیز استراتژی‌های تمایز و موفقیت در کسب‌وکارهای امروزی توضیح داده خواهد شد.

در فصل چهارم هر آنچه باید یک کارآفرین نوپا در مورد بازاریابی بداند با زبانی ساده و پر از مثال آورده شده است. محتوای این فصل، ترکیبی از تعاریف راهبردی به همراه نکات کاربردی است که می‌توانند در کسب‌وکارهای مختلف مورد استفاده قرار بگیرند و به ارز ش‌آفرینی بینجامند.

در فصل پنجم روش‌های انتخاب یک نام تجاری موفق برای کسب‌وکار به همراه مثال‌های فراوان داخلی و خارجی توضیح داده شده است. انتخاب نام مناسب اولین پایۀ بازاریابی و برندینگ موفق یک کسب‌وکار و یا یک محصول است. این فصل، دفترچۀ راهنمای گام به گام کاملی برای انتخاب نام مناسب کسب‌وکار در اختیار شما قرار می‌دهد.

در فصل ششم به اصول، روش‌ها و قواعد کاربردی مشتری‌مداری اشاره شده است که هر کسب‌وکار موفق باید آن‌ها را مورد استفاده قرار دهد.

در فصل هفتم به مفهوم مهم رقابت و انواع استراتژی‌های رقابتی در بازار پرداخته شده است. در این فصل به‌خوبی توضیح داده شده است که با توجه به جایگاهی که در بازار دارید، چگونه با رقبای قوی‌تر یا ضعیف‌تر از خود رقابت کنید و در آن موفق باشید.

در نهایت در فصل هشتم بزر گترین سرمایۀ هر کسب‌وکار، یعنی منابع انسانی فرهیخته معرفی شده و راه‌های جذب و انگیزش پرسنل ارائه شده است.

گفتنی است این کتاب صرفاً جمع‌آوری و بازگویی مطالب در چارچوب فصول ذکر شده نیست، بلکه مطالب آموزشی و کاربردی از منظر نیازهای امروزی یک کارآفرین نگاشته شده است.

برای دانلود pdf قسمتی از کتاب کلیک کنید.

 

کد اسکرج در صفحۀ داخل جلد کتاب قرار داده شده است. در صورت عدم خرید کتاب، هنوز می‌توانید از فیلم‌های آموزشی داخل سایت استفاده کنید اما برای عضویت در کانال تلگرام، باید کتاب را خریداری کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

یک × پنج =

فهرست

ما در نشر برآیند با محدودکردن حق استفاده از اینترنت مخالفیم. مخالفت می‌کنم