کتاب کارآفرینی کماندویی

نویسنده: علی خادم‌الرضا      تیراژ : ۱۰۰۰

انتشارات: برآیند                 قیمت : ۳۹۰۰۰ تومان

قطع : وزیری                    پاییز۹۹

نوبت چاپ: اول                 تعداد صفحات: ۱۴

شابک : ۹-۷۲-۶۴۶۶-۶۰۰-۹۷۸

 

 

میتوانید کتاب را طریق فروشگاه‌های زیر خریداری کنید

“کارآفرینی کماندویی” مفهومی است که آقای خادم‌الرضا برای اولین‌بار در ایران و به زبان فارسی ارائه داده است.
به بیان نویسنده کتاب امروز تب کارآفرین شدن، نسل جوان ما را فراگرفته است. هر شخص برای خود رؤیاهای بزرگ در سر دارد و می‌خواهد مستقل، ثروتمند، اثرگذار، دارای جایگاه اجتماعی عالی و … باشد. داشتن این انگیزه‌ها به هیچ وجه عیب نیست؛ بلکه می‌تواند محرک و پیشران اولیه برای حرکت در مسیر کارآفرینی محسوب شود.

اما سوالاتی باید پرسیده شود: این شخص چقدر دانش، مهارت و شایستگی برای کارآفرین شدن دارد؟ چگونه و با چه روش‌هایی می‌خواهد ایده‌هایش را به محصول و کسب‌وکار تبدیل کند؟ چگونه می‌خواهد بازار هدفش را به‌درستی انتخاب کند؟ چگونه می‌خواهد از دنیای متاطم محیط کسب‌وکار، فرصت‌ها را تشخیص دهد و شکار کند؟ چگونه می‌تواند در رقابت‌های سخت پیروز شود؟ چگونه می‌تواند کسب‌وکار چابک و انعطاف‌پذیری خلق کند؟ چگونه می‌تواند با منابع محدود، دستاوردهای نامحدود داشته باشد؟ چگونه می‌خواهد برای مشتریان ارزش خلق کند؟ و در نهایت از دل همه این‌ها چگونه می‌خواهد خود به انسان بهتری تبدیل شود و جامعه را به فضای بهتری تبدیل کند؟

از شایع‌ترین و مهم‌ترین موانع محدودکننده کارآفرینی، بینش نادرست به مقوله کارآفرینی و کسب‌وکار است. بینش نادرست بیشتر از روش نادرست به کسب‌وکارها ضربه می‌زند. همچنین روش‌های نادرست، با آموزش و تمرین و تکرار راحت‌تر اصلاح می‌شوند تا بینش و نگرش نادرست.براثر همین بینش نادرست است که اولویت‌های نادرست، رفتار نادرست و در نهایت نتایج نادرست شکل می‌گیرد. بسیاری از اشخاص ممکن است کارآفرینی را با تولید یک محصول، استخدام چند نفر، فروش یا دلالی برخی محصولات یا حتی با مدیریت برخی از صفحات اجتماعی و اینترنتی اشتباه بگیرد. ممکن است توجه ویژه‌ای به محصولات داشته باشند و کلا از این موضوع غافل شوند که آنچه از خود محصول مهم‌تر است، ادراک مشتری از محصول است.

ممکن است نگاه جزئی و مجزا به هر یک از بخش‌های کسب‌وکار داشته باشند و از این‌رو قادر نباشند کسب‌وکار را در قالب یک سیستم باز و تعاملی با محیط در نظر بگیرند. بسیاری از مسائل مشابه دیگر نیز وجود دارد که هرکدام از آن‌ها می‌تواند یک کسب‌وکار را از مسیر تعادل خارج کرده و به ناکجاآباد هدایت کند.

در این کتاب، هدف ترسیم و تبیین بینشی حرفه‌ای و پیشرفته به مقوله کارآفرینی است. این بینش با شرایط متلاطم کسب‌وکار امروزی متناسب است و می‌تواند کارآفرینان را برای موفقیت در این مسیر سخت و ناهموار رهنمود کند. امروز دیگر دوران موفقیت از آن پیروان خوب نیست؛ بلکه دوران موفقیت رهبران عالی است. بنابراین هر یک از ما به عنوان کارآفرین باید بتوانیم چنین شایستگی‌هایی را برای خود حاصل کنیم.
گفته می‌شود تجارت مانند جنگ است: جنگ تسخیر ذهن، قلب و روح مشتری. همچنین بسیاری از قواعد تجارت و مدیریت از حوزه‌های نظامی وارد حوزه کسب‌وکار شده است. با توجه به این دو نکته، اگر بخواهیم برای کارآفرین موفق امروز ویژگی‌هایی که باید داشته باشد، جایگاه متناظری با میدان جنگ در نظر بگیریم، این جایگاه نه جایگاه یک سرباز صفر جوان است و نه یک ژنرال کهنه‌کار در سمت‌های اداری؛ بلکه جایگاه یک کماندوی عملیاتی آماده با بالاترین قابلیت‌ها و توانایی‌هاست.

به همین منطور و برای ارائه بهترین تعریف از ویژگی‌های مدنظر، مفهوم کارآفرینی کماندویی را ارائه می‌دهیم.

برای دانلود pdf قسمتی از کتاب کلیک کنید.
ویدئوی وبینار کارآفرینی کماندویی با ارائه آقای علی خادم‌الرضا، نویسنده کتاب
برای دانلود فایل صوتی و PDF وبینار کلیک کنید.

 

لایو کتاب کارآفرینی کماندویی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

پانزده − 11 =

فهرست

ما در نشر برآیند با محدودکردن حق استفاده از اینترنت مخالفیم. مخالفت می‌کنم