کتاب پیروزی آگاهانه Competing Against Luck

کلایتون کریستینسن، استاد فقید و پر آوازه دانشکده کسب و کار هاروارد، در سال ۲۰۱۶ تحولی اساسی در زمینه نظریات مربوط به طراحی محصول ایجاد کرد.
تا پیش از ارائه نظریه جدید کریستینسن، توسعه‌دهندگان کسب و کار و بازاریابان از واژگانی چون نیاز، تقاضا و ارزش پیشنهادی برای فهم مشتری و بازار استفاده می‌کردند؛ اما کریستینسن با ارائه نظریه « کارهایی که باید انجام شوند » افق جدیدی را پیش‌روی این افراد قرار داد. نظریه او پرسشی ساده‌ای را مطرح می‌کرد: مشتریان خواهان چه پیشرفتی در زندگی کاری و فردی خود هستند؟
پرسشی ساده که پاسخ به آن اصلا ساده نیست‌. برای پاسخ به این سوال او کتاب Competing Against Luck را نوشت.
او و همکارانش در ابتدا اشتباهات سازمان‌ها برای طراحی محصول را تشریح می‌کند و نشان می‌دهد چرا بسیاری از سازمان‌ها و استارتاپ‌ها در خلق و ارائه محصول جدید شکست می‌خورند. پس از مشخص شدن خطاهای پرهزینه گذشته، آن‌ها مسیری را پیشنهاد می‌دهند که با استفاده از آن محصولی به بازار ارائه شود که موفقیت آن تضمین شده باشد. آن‌ها در این کتاب با تشریح « کارهای مشتریان » نشان می‌دهند چرا باید به جای محصول بر روی پیشرفت مشتری در زندگی تمرکز کرد و راه کشف کارها را به خوانندگان خود ارائه می‌دهند. در نهایت نحوه سازماندهی یک تیم بر اساس این نظریه را تشریح می‌کنند تا خواننده بتواند استفاده عملیاتی از آن داشته باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

12 − 5 =

فهرست