کتاب نوهزینه‌کاهی به زودی منتشر می‌شود

کتاب نوهزینه‌کاهی ششمین کتاب نشر برآیند به زودی منتشر می‌شود.

تمایل شرکت‌ها به نوهزینه‌کاهی دلایل زیادی دارد. بعضی از آن‌ها سعی دارند بازار را تحت تاثیر قرار دهند. بعضی دیگر می‌خواهند در صنایع سنتی ارزش جدیدی خلق کنند. بعضی دیگر از نوهزینه‌کاهی برای مصونیت در مقابل تهدید نوآوری‌های تحول‌آفرین استفاده می‌کنند و بعضی دیگر از آن برای انعطاف‌ در برابر بادهای مخالف اقتصاد کلان استفاده می‌کنند.  اگر به‌حوزه‌ی نوهزینه‌کاهی از بالا نگاه کنیم، تمایل به نوهزینه‌کاهی‌های  سه دلیل اصلی دارد:

۱- کاهش هزینه هیچ‌گاه آسان نیست. گاهی اوقات فضایی برای کاهش هزینه وجود ندارد؛ اما نوهزینه‌کاهی رویکرد متفاوتی برای کاهش هزینه است. دراینجا کاهش هزینه یک دستور کلی نیست بلکه نتیجه‌ی جانبی مشتری‌محور شدن واقعی است.

۲- تمرکز بی‌پایان بر کاهش هزینه و بر هم زدن منحنی هزینه‌ی صنعت حتی وقتی کسب‌وکار به خوبی در حال پیشرفت است به فرسودگی منجر شده است. ما بارها و بارها شنیده‌ایم که شرکت‌ها برای پیاده‌سازی نوآوری‌های تحول‌آفرین در فرآیندهای اجرایی  به روش‌های جدیدی نیاز دارند و باید گفت نوهزینه‌کاهی یکی از راه‌های آن است.

۳- حتی در بازارهایی که اشباع‌شده به‌نظر می‌رسند کماکان نیازهای برآورده نشده‌ای وجود دارد. اگرچه احساس می‌شود که دنیا پر از خدمات و محصولات بی‌شما‌ر است؛ اما واقعیت این است که بسیاری از مشتریان و شرکت‌ها از محصولات و راه‌حل‌های فعلی راضی نیستند. آنها از قیمت‌ها، خدمات مشتری و حتی خود محصول شکایت دارند.و سعی می‌کنند با دستکاری در محصول آن‎‌ها را به شکل دلخواه خود تغییر دهند. این گروه از مشتریان به دنبال فرصتی هستند تا با هزینه‌ای کمتر نیاز خود را برطرف کنند و نوهزینه‌کاهی ابزاری عالی برای پاسخ به این نیازهاست.

برای مطالعه اطلاعات بیشتر در مورد این کتاب کلیک کنید. 
برای مشاهده وبینار کتاب نوهزینه کاهی با حضور مترجم کتاب آقای صدرا امامی کلیک کنید 

0 0 vote
Article Rating
عضویت
مطلع شدن از
guest
0 نظرات...
Inline Feedbacks
View all comments
فهرست