کتاب جعبه‌ابزار کارآفرینی اینترنتی

 

نویسنده : علی خادم‌الرضا
انتشارات: برآیند
قیمت : ۴۳۰۰۰
قطع: وزیری
تعداد صفحات : ۱۳۶
نوبت چاپ : اول
زمستان : ۹۹
شابک : ۹۷۸۶۰۰۶۴۶۶۵۵۲

 

 

 

میتوانید کتاب را طریق فروشگاه‌های زیر خریداری کنید

 

 

نابودی کسب و کارهای سنتی

تغییر الگو در راه است…

در چند دهۀ گذشته و به‌خصوص از اواخر دهۀ شست شمسی به بعد، با تغییر نظام اقتصادی کشور، داشتن شغل و کسب و کار آزاد برتری‌های بسیاری نسبت به سایر مشاغل و به‌ویژه کارمندی پیدا کرد.

رقابت کم و در محصولات و خدمات، طبقه‌بندی محدود انواع کسب و کار، عدم نیاز به خلاقیت زیاد برای توسعۀ کسب و کار، نیازهای تعریف نشدۀ محدود و انتظارات پایین مردم، ریسک کم حضور در بازار(در مقایسه با امروز)، پایین بودن هزینه‌های سربار به ویژه ملک، پایین بودن نرخ ویا عدم قطعیت مالیات‌ها و انواع عوارض و قبوض برای کسب و کارها، فضای سالم‌تر اجتماعی و اقتصادی آن زمان و … از جمله عواملی بودند که این امید را به افراد می‌دادند که با ورود به حوزۀ کسب و کار آزاد و پس از مدتی تلاش، می‌توانند کسب و کار خود را گسترش دهند و آیندۀ درخشان و تضمین شدۀ مالی داشته باشند.

علاوه بر عوامل گفته شده، مواردی مانند افزایش شدید جمعیت، افزایش نسبی درآمدها و سطح رفاه جامعه، نبود تفریحات چندانی برای مردم به جز گشت زدن در بازارها و … افزایش میزان تقاضا( حداقل از بعد کمی) برای انواع محصولات و خدمات را در پی داشت که خود تا حدودی باعث رونق بازار آزاد می‌شد.

از طرف دیگر، جامعه‌ای داشتیم که کارآفرین بزرگمان «دولت» بوده است، به این صورت که دولت با اتکا به پول نفت و ایجاد شرکت‌های بزرگ، برای مردم اشتغال ایجاد می‌کرد.

اما محیط کسب و کار در حال تغییر است و به نظر می‌رسد امروزه آن دوران خوش! برای کسب و کارهای سنتی به پایان رسیده است.

ابتدا لازم است تعریفی از کسب و کارهای سنتی وجود دارد؛ از سوپرمارکت‌ها، آرایشگاه‌ها، خرازی‌ها، املاک و سایر کسب و کارها در مقیاس محلی تا لباس‌فروشی‌ها، نمایشگاه‌ها، رستوران‌ها، و فروشگاه‌های بزرگ شخصی، همه و همه با ویژگی‌های مشترکی که ارائه شد، جزو کسب و کارهای سنتی محسوب می‌شوند.

برای دانلود pdf قسمتی از کتاب کلیک کنید.

کد اسکرج در صفحۀ داخل جلد کتاب قرار داده شده است. در صورت عدم خرید کتاب، هنوز می‌توانید از فیلم‌های آموزشی داخل سایت استفاده کنید اما برای عضویت در کانال تلگرام، باید کتاب را خریداری کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

بیست + 8 =

فهرست